O. Wilde — Je důležité být (s) Filipem!?

Komedie o svobodě, lásce, životě zhýralců a bohémů z pera otce konverzačních komedií a britského absurdního humoru. Děj hry s hravě dvojznačným titulem (v originále: Jak je důležité býti Ernestem/Jak je důležité být vážný) se točí kolem nedorozumění, která způsobují dva přátelé – Jack Worthing a Algernon Moncrieff.
Mladí gentlemani si vymysleli fiktivní osoby – Jack zhýralého bratra Filipa a Algernon kdesi na venkově přítele Bunburyho, jejichž (ne)existence přivádí hrdiny do řady absurdních situací, fiktivních i opravdových milostných pletek a nakonec přináší překvapivé rozuzlení. Hra odrážející autorovu geniální schopnost konverzace a smysl pro absurditu zároveň nutí k zamyšlení nad důležitostí individuální svobody jedince ve společnosti a důsledkům její ztráty. Sám autor, bohém a génius Oscar Wilde, je koneckonců předobrazem hlavních hrdinů této brilantní komedie.

Premiéry 24. a 25. 10. 2008 v Divadle Na Prádle

Hrají:

Jack Worthing: Radek Valenta/ Lukáš Burian

Algernon Moncrieff: Jan Teplý / Milan Enčev

Gvendolína Fairfaxová: Romana Goščíková / Tereza Nekudová

Cecílie Cardewová: Anna Kulovaná / Romana Goščíková

Lady Bracknell: Kateřina Pindejová

Slečna Prismová: Alena Štréblová

Chausuble/Gribsby: Tomáš Valík/ Petr Franěk

Překlad:

Olga Ferjenčíková, Miroslava Halámková, Anežka Kuzmičová, Lukáš Novák, Lenka Petráková, David Petrů, Tereza Rejšková, Stanislav Rubáš, Lucie Šmídová, Zuzana Šťastná, Rostislav Valvoda, Martin Vejmelka a Ondřej Vimr

Úprava a režie: Lukáš Burian

Hudba: Zdeněk Urbanovský

Scéna, kostýmy: Alžběta Hanzlová

Pages: 1 2